JIŽ PROBĚHLO - WORKSHOP ZÁPADOAFRICKÉHO BUBNOVÁNÍ V PLZNI - 21. a 22. 8. 2021

WORKSHOP ZÁPADOAFRICKÉHO BUBNOVÁNÍ V PLZNI PRO ZAČÁTEČNÍKY A MÍRNĚ POKROČILÉ - PRÁZDNINOVÁ AKCE 1+1. Za jednu cenu mohou přijít 2 účastníci neboli čtyři ruce (v ideálním případě :-) ).

O prázdninách ve dnech 21. a 22. 8. 2021 se bude v Plzni na Krašovské Aktivity centrum Plzeň konat víkendový workshop afrobubnování pro začátečníky a mírně pokročilé (So 10:00 - 16:00 hod., Ne 10:00 - 16:00 hod.). Cena workshopu je 1.300 Kč/osoba/víkend s tím, že platí prázdninová akce 1+1, kdy si za jednu cenu můžete na workshop vzít zcela zdarma 1 účastníka s sebou (rodič, dítě, kamarád/ka, partner/ka, manžel/ka, exmanžel/ka apod.). Přepočteno na běžnou cenu lekcí se tedy jedná o více než polozadarmovou cenu. V ceně workshopu bude navíc pro oba účastníky drobné afroobčerstvení a ochucené i přírodní minerálky z našich luhů a hájů. Prostě mezikontinentální pecka ;-)

Takže si stačí vzít jen pohodlný oděv a dobrou náladu. V nouzi jen ten oděv, protože dobrá nálada tam bude určitě.

Náplň workshopu bude hodně podobná náplni kurzů bubnování:

 • historie a kulturně-sociální aspekt bubnování v regionech západní Afriky
 • popis výroby bubnů
 • základní dělení západoafrických rytmů (4/4, 6/8 a 12/8)
 • vysvětlení pojmů doba, takt, beat, off beat, apel (signál), intro, fráze, break, echauffement, roulement (roll)
 • teorie rytmických zápisů a nauka samostatného čtení rytmů z rytmických zápisů; porovnání s klasickým notovým zápisem na bicí nástroje
 • používané variace šestnáctinových úderů na djembe, basové bubny a kravské zvonce u 4/4 rytmů, resp. osminových úderů u 6/8 a 12/8 rytmů
 • základní údery a technika hry na buben djembe - slap, tone, bas, flam, tap
 • základní údery a technika hry na basové bubny kenkeni (malý), sangban (střední) a dundun (velký) - otevřený úder, tlumený úder, woodhit, kravský zvonec; rozdíl v systému hry 1 hráč na 1 basový buben a 1 hráč na trojset basových bubnů
 • základní údery a technika hry na štěrbinový buben Krin
 • základy polyrytmie
 • za oba dny se společně naučíme zahrát 1 západoafrický rytmus v celé skupině

Cílem workshopu je přiblížení této ojedinělé a celosvětově rozšířené a oblíbené hudební kultury široké veřejnosti.

Mít možnost vyzkoušet si, co to s Vámi dělá. Zjistit, jak se při bubnování cítíte, co se odehrává uvnitř Vás. Co když Vás to bude hodně bavit, ale ještě to nevíte? :-)
Jak říká jeden můj dobrý přítel-afrobubeník: „Můžeš o tom vyprávět, můžeš mít nabušené PR, krásné webovky a super letáčky, ale dokud si lidé na ten buben nezahrajou, tak prostě neví, o čem mluvíš.“ :-) A mně nezbývá než souhlasit, protože osobní prožitek při bubnování je pouhými slovy nepřenositelný. Obzvláště i proto, že je u každého z nás jiný.

PŘIHLÁŠKY:
Závazně přihlásit se můžete odesláním rezervace (volnou formou) na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a uhrazením zálohy ve výši 500 Kč na bankovní účet 935304640/5500. Do zprávy pro příjemce platby prosím napište obě křestní jména, abych mohl platbu přiřadit. Do e-mailu mi pak prosím napište opět křestní jména a věk (nebo alespoň výšku) obou účastníků (z důvodu zajištění správné velikosti bubnů djembe), zda jste praváci nebo leváci (z důvodu opačného rukokladu u rytmických zápisů) a jaký druh minerálky máte rádi. To by mohlo z pohledu opatrného našlapování kolem GDPR stačit :-)

Závazně přihlášeným účastníkům zašlu do 15. 8. 2021 podrobné a doplňující informace.

Už teď se nemůžu dočkat, až rozbubnujeme prázdninovou Plzeň. Přeji všem krásné léto a brzy naviděnou.
Ahoj Roman ;-)