O LEKTOROVI

Motto: „Zachytit rytmus v životě, přijmout rytmy života a okusit život v rytmu...“

Máte ve svém okolí nějakého týpka, který Vás neskutečně rozčiluje neustálým podupáváním, bubnováním na vše, co má po ruce, poluskáváním všemi svými zbývajícími prsty a souběžným vrzáním klouby v nějakém pološíleném rytmu? Tak ten týpek mi někoho silně připomíná... ;-)

Ve svém mládí jsem asi jako (tehdy) každý začínal na klasickou oprýskanou španělku u táborových ohňů, kterou jsem později za sálání rockových ohňů vyměnil za naleštěnou kytaru elektrickou. Ve svých 23 letech jsem začal hrát na klasickou bicí soupravu, ke které jsem o pár měsíců později na doporučení svého skvělého učitele, pana Josefa Malypetra, pro účely souběžného studia harmonie a kompozice přidal i klavír.

K západoafrickým rytmům jsem se přichomýtl v roce 2008 absolvováním (či spíše prožitím) týdenního workshopu afrického bubnování a tance s Papisem Nyassem a Kubou Severinem. Tento workshop mě odstřelil někam hodně daleko (ale dost možná „jen“ ke svým kořenům...), a pocítil jsem, že tohle je až moc chytlavé téma pro mou středoevropskou rytmickou duši. Od té doby jsem byl vždy natěšeným účastníkem několika dalších afro workshopů a kurzů zahraničních i tuzemských lektorů, a také několika intenzivních osobních kurzů s vynikajícími českými afrobubeníky Tomášem Markem a Jakubem Severinem. V únoru 2022 jsem absolvoval 3týdenní bubenickou stáž v Africe (Pobřeží slonoviny) s lektorem Thomasem Gueiem a členy jeho hudební kapely.

V současné době hraji jako živý bubenický doprovod na lekcích afrických tanců v Plzni (https://www.facebook.com/Afrodancepower) a v plzeňském afrouskupení TIRIBA (https://www.tiriba.cz).

Kurzy afrického bubnování

 • Děti 7-15 let - modul na home

  Děti 7-15 let

  Hledáte nějakou vhodnou aktivitu pro své hyperaktivní dítě? Nebo chcete jen dopřát svým ratolestem hrajícím na nějaký jiný hudební nástroj rozvoj v rytmickém cítění?

  více
 • Mládež 16-25 let - modul na home

  Mládež 16-25 let

  Tak už konečně poslechněte své rodiče a odložte na chvíli to neustálé učení ;-) Přijďte si na vlastní kůži vyzkoušet v uvolněné atmosféře bouchnout vlastní kůží do jiné kůže, navíc v africkém rytmu. Ohromte své spolužáky, kamarády a lásky uměním hry na africké bubny.

  více
 • Dospělí 26-99

  Dospělí 26-99

  Poznejte exotickou a nyní již celosvětově rozšířenou a oblíbenou hudební kulturu. Přijďte si vyčistit hlavu, osvobodit mysl od běžných každodenních starostí a načerpat pravidelnou dávku každotýdenních radostí...

  více
img akacie

Kontakt

WADIPWest African Drumming In Pilsen

Kontaktní osoba (lektor): Roman Gutwald
E-mail: goodforest@seznam.cz
Telefon: +420 603 895 589

40px Facebook iconsvg Facebook

Konání kurzů: Krašovská 1696/30, 323 00 Plzeň  mapa

Pro rychlé uložení kontaktů vyfoťte smartphonem QR kód:

 1199b02a30e1f803360b0dde540afbc2

Zadejte prosím Vaše jméno a příjmení.
Zadejte prosím Vaši e-mailovou adresu.
Neplatný vstup
Napište zprávu.